Termins "enterālā barošana" ietver visas uztura terapijas formas, kas tiek nodrošinātas caur zarnu traktu un kad tiek izmantots speciāls uzturs ar noteiktu medicīnisku mērķi.
Klīniskā barošana ir viens no nozīmīgākajiem posmiem kritiski slimu pacientu ārstēšanā, mazinot komplikāciju risku. Jēdziens “uztura terapija” nozīmē uzturvielu nodrošināšanu cilvēkiem, kas paši nav spējīgi uzņemt šo vielu atbilstīgu daudzumu, lai nodrošinātu ķermeņa metabolisma enerģētisko vajadzību, kā arī izteikta hiperkatabolisma gadījumā, kas palielina pamata vielmaiņu un rada enerģētisko nepietiekamību, kuras rezultātā notiek organisma šūnu degradācija un attīstās malnutrīcija.
Enterālais uzturs ietver: orālu uztura papildinājumu un zondes (nazogastrālas, nazojejunālas, perkutānas, intraoperatīvas) barošanu.
Uztura terapija pēc vielu ievades veida tiek dalīta apakšgrupās:
- uztura papildināšana,
- enterālā barošana,
- parenterālā barošana,
- zondes barošana,
- orāls uztura papildinājums.
Enterālā barošana ir barības vielu ievadīšana tieši kuņģī, divpadsmitpirkstu zarnā vai tievajās zarnās izmantojot tur ievietotu zondi. Šo barošanas veidu izmanto, ja pacients nespēj uzņemt pārtiku caur muti. Barošanu veic ar speciāliem maisījumiem.
„Ārsts mājās” piedāvā nodrošināt pacienta enterālo barošanu uz vietas mājās, sniedzot pilnu aprūpi, kas nepieciešama šādā gadījumā. Piedāvājam visu nepieciešamo aprīkojumu un plašu augstas kvalitātes enterālās barošanas maisījumu klāstu
Enterālā barošana ietver:
- pacienta sagatavošanu barības uzņemšanai eneterāli (apmācība, izglītošana, sabalansētās uztura terapijas piemērošana, individuāla uztura plāna sastādīšana);
- barības maisījuma sagatavošanu lietošanai;
- enterālās barošanas procesu;
- nepieciešamo aprūpi barošanas laikā un pēc tās, t.sk.zondes apkopi;
- plašu barības maisījumu piedāvājumu un piegādi.